10. října 2022

Absolventka FHS UK Tereza Prášilová získala Cenu Josefa Vavrouška

V letošním ročníku Ceny Josefa Vavrouška získala první místo v kategorii diplomových prací naše absolventka Mgr. et Mgr. Tereza Prášilová (roz. Chábová) za studii Sekuritizace sucha v České republice. Práci obhájila na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v rámci studijního programu Sociální a kulturní ekologie pod vedením doktora Ivana Ryndy. Srdečně blahopřejeme!

„Výbor na této studii ocenil především propojení teorie sekuritizace s nejtíživějším současným globálním problémem, s poruchami klimatu. Členové Výboru navíc ocenili metodologický přínos práce. Autorka účelně využila méně známou metodu disciplinační interpretativní studie. Za předmět zkoumání si zvolila jedinečný a významný, avšak velmi komplikovaný fenomén, jejž zkoumala s využitím teorie, která nebyla pro popis a analýzu tohoto složitého jevu dosud použita. ... Výbor navíc ocenil, že kromě metodologického přínosu má tato práce i svůj aplikovatelný praktický význam.“

Diplomy budou všem oceněným soutěžícím předány u příležitosti slavnostního zasedání Vědecké rady Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy ve středu 16. listopadu 2022 ve 13:00 hodin v Karolinu.

Studijní program sociální a kulturní ekologie

Fakulty humanitních studií

Univerzity Karlovy